Návšteva mini ZOO v CVČ Prievidza

Aj tento rok sa deti z prvého oddelenie ŠKD vybrali na exkurziu do CVČ, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií o zvieratkách, ako sa volajú, ale aj akú starostlivosť potrebujú. Deti si mohli zvieratká z blízka pozrieť, pohladkať a chytiť si ich do ruky. Deťom sa exkurzia veľmi páčila. Naspäť do školy sa zastavili po sladkú odmenu, zmrzlinu.

Noc s Andersenom

Vzácnosť vody,   čaro rozprávky  a  silu  priateľstva  sme  si  pripomenuli  v  ŠKD 19.3.2024 v rámci projektu Noc s Andersenom. Pri počúvaní,tvorení a súťažení sme si uvedomili aká dôležitá je pre nás voda a že je potrebné si ju vážiť a chrániť.

Beseda so spisovateľkou

Deti navštevujúce tretie a štvrté oddelenie školského klubu strávili príjemné pondelkové popoludnie v našej knižnici s pani spisovateľkou Luciou Benkovou. Predstavila im svoju knihu Srdcovka, ktorá je zameraná na budovanie medziľudských vzťahov, čomu napovedá i podtitul knihy Slnko svieti rovnako pre všetky deti. Kniha sa venuje aktuálnym témam ako empatia, komunikácia, budovanie dôvery a vyhľadanie pomoci, keď mi niekto ubližuje. Naše deti sa pekne zapojili do diskusie a aktivity pokrčené srdce. Nakoniec si vyrobili náramky priateľstva. Pani spisovateľka nám knihu Srdcovka darovala, tak ju budeme môcť využiť pri budovaní dobrých vzťahov v našich kolektívoch.

Naši športovci

Sme hrdí Slováci, poznáme a vážime si našich športovcov a držíme im palce.

V druhom oddelení sme dotvárali obrázky športovcov technikou koláže.

Vianočná vinšovačka

Oddelenia školského klubu si pripravili pásmo vianočných vinšov, spevu, tancov a scénky. Takto sme sa naladili na blížiace sa vianočné sviatky.

Ochutnávka čajov

V sychravom počasí dobre padne pohár teplého čaju. V ŠKD sme sa rozprávali o rôznych účinkoch čajov, rozpoznávali sme bylinky, vypracovali sme pracovné listy.

Ovocníčkovia

Mňam mrkvička, mňam,

rád ťa veľmi mám.

Chutí mi aj jabĺčko,

zajem si ho hruštičkou.


Skúsim cesnak, cibule,

kaleráb tiež k tomu,

vyrástol nám v záhrade,

doniesli sme z domu.


Hody sme my mali,

dobré veci sme papkali.

Šup, šup do pusinky

zdravé vitamínky.

Šarkaniáda

V školskom klube sme púšťali šarkanov prinesených z domu i tých vyrobených v klube. Beťár vietor nám robil dobrého pomocníka, a tak mohli naše šarkany vzlietnuť a zdobiť oblohu svojim pestrofarebným letom.

V zdravom tele zdravý duch

Prvý klubový zábavníček sa viedol v športovom duchu.

Počasie nám prialo,

slnko hrialo,

deti súťažili,

zábavu zažili.

Deň čokolády

V školskom klube sme si pomaškrtili na sladkej pochúťke zvanej čokoláda. A nielen to, dozvedeli sme sa niečo o pestovaní kakaových bôbov, o rôznorodosti čokolády a vyrobili sme si návrh vlastného obalu na čokoládu.